středa 13. února 2013

Krásná

Eva Beránková je moje kamarádka. Je to ohromně schopná ženská. Její výstava o tom přesvědčuje nejen mne, ale i spoustu návštěvnic.


Výstava šitých, pletených i paličkovaných modelů se jmenuje Krásná v Brně a já jsem pyšná, že zateplila můj obchod.

To, co mám na sobě na fotce, je paličkovaná šála. Podobné tu mám ještě čtyři, jednu krásnější než druhou. Jsou netradičně paličkované ze směsi vln.

Kromě šál jsou tu i vlněná pletená ponča. Do těch jsem se přímo zamilovala. Shledávám na nich několikero výhod. Jednak jsou to ponča malá, tedy nikoli dlouhá, a tím pádem v nich člověk nevypadá jako krabice. Jednak pěkně hřejí, jsou příjemné a nekousavé, poněvadž jsou pletené ze směsi vlny a mohéru. Zároveň se v nich člověk nepotí,  avšak má pocit objetí kolem ramen. Moc hezký pocit.

Poslední výhodou, jež mne nyní napadá, je variabilní chumlání. Široký límec si mohu shrnout přes hlavu jako kapuci, přitáhnout ke krku jako rolák, různě pozastrkovat dovnitř nebo na dekorativní knoflíky pozapínat, anebo úplně rozhalit. To mě baví.


Taky svetry jsou fajn. Třeba tenhle tmavý...


Vzadu na stěně visí báječné elastické šatičky, tuniky z temně zeleného indického hedvábí se stříbrnou výšivkou a další společenské šatičky, jak uvidíte dále...

Taky pláště, kostým, kabelky, čepice a bižu! Toho je ale tolik, že na to bude nejlepší osobní návštěva.
 

Žádné komentáře:

Okomentovat